خمیر یوفکا یا خمیر فیلو  1 بسته // گیاه گوشت رسپکت 300 گرم //  پیاز بزرگ 1 عدد // قارچ خرد شده 1 پیمانه // تخم مرغ 2 عدد // نمک، فلفل و زردچوبه   به میزان لازم // ماست و شیر هرکدام یک فنجان // سیاه دانه یا کنجد برای تزئین مقداری

برای تهیه بورک با گیاه گوشت رسپکت و قارچ ابتدا باید به روش تهیه مایه ماکارونی یا مایه لازانیا، مایه میانی بورک را تهیه کنید پس اول پیاز را رنده کرده و یا نگینی ریز خرد کنید.  پیازهای خردشده را با کمی زردچوبه و فلفل تفت دهید. گیاه گوشت رسپکت ه را به آن اضافه کنید. درب ظرف را ببندید تا مواد  باهم پخته‌شده و نرم شوند.  وقتی گوشت پخته شد، قارچ‌های خردشده و مقدار کمی نمک به مواد اضافه کرده و تفت مختصری بدهید و بعد شعله را خاموش کنید و کمی صبر کنید تا مایه  گیاه گوشت کمی خنک شود.

در این فاصله، خمیر بورک را آماده کنید. برای این‌کار باید 1 عدد تخم مرغ کامل را با 1 فنجان ماست و 1 فنجان شیر و 4-5 قاشق غذاخوری روغن مایع مخلوط کنید.  حالا خمیر یوفکا یا خمیر فیلو را که در بسته‌بندی‌های مستطیل یا مثلثی به فروش می‌رسد جلوی دست بگذارید و یکی‌یکی آن‌ها را از پاکت خارج کرده و روی سطح کار قرار دهید. دقت کنید که هر بار یک خمیر را آماده کرده، بپیچید و بعد سراغ خمیر بعدی بروید چون این خمیر در مجاورت هوا زود خشک می‌شود و ترک می‌خورد. پس یک ورقه خمیر برداشته و روی سطح کار پهن کنید.

با برس یا قلموی آشپزی و یا یک قاشق، مقداری از مایه تخم‌مرغی که آماده کرده‌اید را روی خمیر ریخته و تمام سطح آن را بپوشانید.  سپس یک قاشق از مایه گوشتی را نزدیک لبه خمیر قرار دهید. حالا شروع به پیچیدن خمیر کنید و آن را به صورت سیگاری بپیچید.  کف سینی فر یک تکه کاغذ روغنی پهن کنید و هر بورکی که می‌پیچید را داخل این سینی با کمی فاصله از دیگری قرار دهید.  وقتی تمام خمیرها را پیچیدید و آن‌ها را داخل سینی فر قرار دادید، یک عدد زرده تخم مرغ را داخل یک کاسه شکسته و با چنگال هم بزنید و با قلمو، از این زرده روی همه بورک‌ها بمالید. در نهایت روی بورک‌ها مقداری سیاه دانه یا کنجد بپاشید و سینی فر را به مدت 30 دقیقه، با دمای 180 یا 200 درجه سانتی‌گراد در طبقه وسط فر قرار دهید.

نظر دهید


نظرات، پیشنهادات یا سوالات خود را بنویسید.

در پاسخ به