تماس با ما

تماس با ما

درصورتیکه درباره محصولات ما سوالی دارید، یا می‌خواهید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید، ما اینجا هستیم تا پاسخگوی شما باشیم.

cr@respect-foods.com
+98902 282 81414

واحد 6، خیابان صنعت، شهرک صنعتی دوم، بجنورد، ایران

مراکز فروش
ژانویه 29, 2024

16عدداز بهترین مستند‌های گیاه‌خواری که باید تماشا کنید

Respect Team

ما یک فهرست از بهترین مستند‌های گیاه‌خواری را تهیه کرده‌ایم که حتی کارنیورهای متعهد را هم کمی متزلزل می‌کند. وارد دنیای دیدگاه مبتنی بر گیاهان شوید، زیرا این مستندهای متنوع به همه چیز از ظلم به حیوانات تا تأثیر مصرف محصولات حیوانی بر سلامت و محیط زیست می‌پردازند. با وجود دیدگاه شما، ما تضمین می‌کنیم که این فهرستی از مستندهای جذاب شما را به سوالاتی در مورد مزیت‌های گوشت روی صفحه‌تان خواهد کرد. اینها بهترین مستندهای گیاه‌خواری هستند که در حال حاضر می‌توانید تماشا کنید.

SLAY

هر سال، یک یا دو مستند گیاه‌خواری وجود دارد که واقعاً دنیا را تکان می‌دهد. وارد SLAY شوید، یک مستند بلند به کارگردانی محقق و فیلم‌ساز ربکا کاپلی که به عنوان یک تحقیقگر به مد و زیبایی می‌پردازد. این کشف تقریباً یک طرف تاریک از صنعتی است که متهم به سبزشویی، نادرست‌نشانی، ظلم به حیوانات و پنهان‌کاری از برندهای لوکس بزرگ جهان است. در این مستند، SLAY سوالی مطرح می‌کند: آیا قتل حیوانات برای مد پذیرفتنی است؟

Seaspiracy

ما دوست داریم مستندهای واجدالوقت را دوست داشته باشیم و بزرگترین مستند سال 2021 Seaspiracy است. از هم‌تهیه‌کننده‌ای که شما را به مستند نفوذی Cowspiracy آورد،Seaspiracy  نتایج نسبتاً نامعلوم در مورد ویرانی محیطی گسترده دریاهای ما به دلیل رفتار انسانی را آشکار می‌کند. از آلودگی‌های پلاستیک و تجهیزات ماهیگیری در آب تا صدمات غیرقابل ترمیم ناشی از تراولینگ از قعر دریا و صیدهای جانبی، تا ماهیگیری غیرقانونی و روش‌های شکار تخریب‌گر، انسانیت زندگی دریایی و به تبعیت از آن، کره‌ی زمین را دچار آشفتگی کرده است. این یکی از بهترین مستندهای گیاه‌خواری است.

David Attenborough: A Life on Our Planet

اگرچه این مستند به طور دقیق یک مستند “گیاه‌خوار” نیست، اما این فیلم ایجاد آگاهی زیست‌محیطی بزرگی را در مورد آنچه که روزانه می‌خورید و مصرف می‌کنید، به ارمغان می‌آورد. تهیه‌شده توسط فیلم‌سازان وحشی معروف با نام Silverback Films و WWF، این فیلم داستان زندگی بر روی کره‌ی زمین ما را توسط افسانه‌ای که بیشتر از هر دیگری از دنیای طبیعی را دیده است، یعنی دیوید آتنبرو، روایت می‌کند. در این مستند او به بزرگترین چالش‌های موجود در زندگی بر روی کره‌ی زمین پرداخته و شما را به سوالاتی در مورد غذاهایی که می‌خورید، لباس‌هایی که می‌پوشید و مکان‌هایی که می‌روید، می‌اندازد.

The Game Changers

کارگردانی شده توسط لوئی پسیهویوس بازیگر جایزه‌ی اسکار از فیلم The Cove و تهیه‌شده توسط جکی چان، آرنولد شوارتزنگر و جیمز کامرون، این فیلم نوآورانه به همه چیزی که باید در مورد گوشت، پروتئین و قدرت بدنی بدانید می‌پردازد. ما نمی‌گوییم که شما تا پایان این فیلم یک گیاه‌خوار مفرح خواهید شد، اما خدایا، شما دیگر به گوشت به همان شکل نگاه نخواهید کرد. The Game Changers یکی از بهترین مستندهای گیاه‌خواری است.

Cowspiracy

این مستند همان مستندی است که تمامی گوشت‌خوارهای سابق به شما می‌گویند که نقطه تحولی برای پایبندی به یک شیوه‌ی زندگی مبتنی بر گیاهان بود. در دورانی که آگاهی زیست‌محیطی اساسی است، این مستند ارتباطاتی را بین دامداری حیوانات و مشکلات اکولوژیکی چون تغییرات آب و هوا، کمبود آب و مناطق مرده دریا ارائه می‌دهد. Cowspiracy یک حالت برای تأثیری که دامداری حیوانات بر محیط زیست دارد، ارائه می‌دهد و شما را دوباره به دقت در غذای گوشتی‌تان فکر می‌کناند.

What The Health

What The Health مستند گیاه‌خواری است که شما را مجبور به پرسش خواهد کرد که داروسازان بزرگ به ما چه کار می‌کنند؟ مغز و اعصاب پشت Cowspiracy دوباره با این فیلم سنگین و مشت زنی با گزینه‌های سلامتی رسمی و معدود نگرانی‌های منفی از مصرف محصولات حیوانی روشن می‌کند. دلیل مخفی؟ صنعت داروسازی یک گاو نقره‌ای است و هیچ کس نمی‌خواهد پول بدهد.

Forks Over Knives

Forks Over Knives مزایای بهداشتی نوآورانه‌ای که شیوه‌ی زندگی مبتنی بر گیاهان می‌تواند برای سلامت کلی شما داشته باشد را مستند کرده و مدعی است که می‌تواند بیماری‌هایی مانند دیابت و سرطان را از بین ببرد یا کنترل کند. به طور اصولی تمام بیماری‌ها و شرایطی که بر انسان‌ها تسلط دارند و آنها را ناتوان می‌کنند، با حذف محصولات پردازشی و حیوانی از رژیم غذایی ما می‌تواند برگردانده یا کنترل شوند. این مستند گیاه‌خواری این ادعا را با دکتران، دانشمندان و انسان‌های واقعی که به نظر می‌آید با یک رژیم گیاه‌خواری زندگی‌اشان را تغییر داده‌اند، اثبات می‌کند.

Vegucated

این مستند گیاه‌خواری با نام Vegucated، سه نفر واقعی را که به مدت شش هفته به گوشت‌خواری می‌پردازند و اولاً به دنبال وزن کم کردن و بهبود سلامتی هستند را دنبال می‌کند. ابتدا با وعده‌های بهبود و وزن کم شدن جلب شده‌اند، اما به سرعت متوجه می‌شوند که مزایای زیرسطحی وجود دارد که دامداری حیوانات بر روی کره‌ی زمین ما دارد.

Live And Let Live

به تجارب و دیدگاه‌های اولیه افرادی که تصمیم به پذیرش شیوه‌ی زندگی گیاه‌خواری کرده‌اند (همگی به دلایل مختلفی) می‌پردازد، اما همگی با پیامدهای مثبت. از یک قصاب و دامدار کارخانه‌ای که به طور مستقیم در صنعت کشاورزی شرکت کرده‌اند (و بدون شک وقایعی شگفت‌انگیز را دیده‌اند که نمی‌توان آنها را فراموش کرد) تا یک ورزشکار حرفه‌ای گیاه‌خوار و فعالان حقوق حیوانات.

Blackfish

پیام اصلی این مستند به تبلیغات معمولی گیاه‌خوارها پیام‌رسان نمی‌شود، به جای آن، Blackfish با پیچیدگی‌های نگهداری حیوانات در اسارت از طریق تیلیکام، ارکا (یا نهنگ کشی) را مورد بررسی قرار می‌دهد. این مستند نشان‌های تکان‌دهنده‌ای از مصاحبه‌های آموزگاران نمایش با مربیان را نشان می‌دهد و طبیعت فوق‌العاده این نهنگ را که طی اسارت چند نفر را کشته است، بررسی می‌کند، بدرفتاری کردن سخت و ناحیفی او (مانند بسیاری دیگر) در اسارت و نارضایتی رو به افزایش کارگرانی که توسط صنعت پارک‌های دریایی پرسود و فراموش‌شده به خطر افتاده‌اند.

Rotten

برای تماشا دو فصل از مستند Rotten موجود است. این برنامه به عمق زنجیره تأمین غذا می‌رود تا حقایق نامطلوب را آشکار کرده و نیروهای مخفی را که تعیین می‌کنند چه چیزی می‌خوریم، نمایان می‌کند – و دلیل خوبی برای آن دارد که چرا همه ما باید در نظر بگیریم که چگونه یک زندگی مبتنی بر گیاه‌خواری را در نظر بگیریم. فصل‌های اخیر به موضوعات محبوبی مانند آووکادو، شراب، آب بطری‌شده، شکر، شکلات و مواد خوراکی می‌پردازند.

Earthlings

توسط جوآکین فونیکس روایت شده،Earthlings یکی از بهترین مستندهای گیاه‌خواری است. مستند دیگری که مشکل اساسی نه به پایه‌ی دستورات گیاه‌خواران است، به جای آن، Earthlings با استفاده از تصاویر دوربین‌های پنهانی به نمایش انسان‌ها در پنج صنعت: حیوانات خانگی، غذا، لباس، سرگرمی و تحقیقات علمی پرداخته و با موسیقی از موبی ترکیب شده است. برای این مستند نزدیک به کاغذ به دست داشته باشید.

The Milk System

اگر به فکر ترک مصرف شیر یا حتی کاهش مصرف آن هستید، این مستند به شما کمک خواهد کرد. این فیلم با دامداران، دانشمندان و افرادی که در داخل صنعت هستند صحبت می‌کند تا در مورد هزینه‌ها و پیامدهای پنهان تولید جهانی شیر (پیش‌بینی: این زیبا نیست) بررسی کند و راه‌حل‌های ممکنی ارائه دهد.

​​Dominion

هشدار: تماشای این فیلم دشوار است، اما به طور قاطعانه ضروری است. با استفاده از پهپادها و دوربین‌های پنهانی،Dominion به بررسی ظلم حیوانات در سیستم غذایی می‌پردازد. گروهی از نام‌آوران مانند جواکین فونیکس، کت فون دی و سیا در فیلم حضور دارند و در مورد سفرهای گیاه‌خواری خود صحبت می‌کنند که شما را به پذیرش این تغییر ترغیب می‌کند.

The End of Meat

آیا می‌خواهید ترک شیوه‌ی پنج‌شنبه‌های گوشت‌نخوری را امتحان کنید یا به طور هوشیارانه به مصرف گوشت‌تان فکر می‌کنید؟ در این صورت باید فوراً مستند The End of Meat را تماشا کنید. این مستند با فیلسوفان، دانشمندان، هنرمندان و فعالانی مصاحبه می‌کند که نظرات و دیدگاه‌های خود را در مورد نقش حیوانات در جامعه ارائه می‌دهند و همچنین بررسی می‌کند که چه چیزی جهان پس از گوشت برای محیط زیست به معنی خواهد داشت.

Eating Animals

با روایت ناتالی پورتمن، این مستند از کتاب پرفروش جاناتان سافران فور به همین نام اقتباس شده است. Eating Animals تکامل دامداری حیوانات به فرآیند صنعتی که امروزه شده است، را بررسی می‌کند و به مسائل محیطی، اقتصادی و سلامت عمومی مرتبط با دامداری کارخانه‌ای می‌پردازد. اگر این مستند شما را به گوشت گیاه‌خواری تشویق نکند، هیچ چیز نخواهد کرد.

Source:

https://www.theurbanlist.com/a-list/best-vegan-documentaries